Arama Motoru Optimizasyonu

Web Tasarım

Arama Motoru Optimizasyonu

Milyonlarca internet kullanıcısının olduğu günümüzde artan internet sitesi kullanıcısına paralel olarak web siteleri de aynı oranda artmakta ve rekabet gün geçtikçe dijital ortamda daha da kızışmaktadır. Rekabetin olduğu her yerde olduğu gibi web'de de bazı web siteleri alıp başını giderken bazıları da sadece site sahipleri dışında hiç kimse tarafından ziyaret edilmemekte ve kendi yalnızlığına terk edilmektedir. Yaşanan gelişmeler doğal olarak bu sonucu doğurmakta ve gün geçtikçe daha da artmakta. Sattığınız bir ürünün yalnızca web sitenizi bilen sınırlı bir yakın çevreniz dışında kimse tarafından ziyaret edilmediği için bilinmiyor olması hiçbir şirkete ya da internet girişimine yarar sağlamaz. Yalnızca kartvizitinizin olduğu kişiler dışında da interneti aktif olarak kullanan tüm diğer herkesin ihtiyaçları olduğunda karşılarına çıkmanız ve internet pastasından sizin de payınıza düşeni almanız gerekir.


Her gün hemen her sektörde milyonlarca aratmanın olduğunu hesaba katarsanız bu pastanın ne kadar büyük olduğunu tahmin edebilirsiniz. İnternet bu yönüyle aynı zamanda ücretsiz bir pazarlama aracı olarak da web sitesi sahiplerine sınırsız olanaklar sunuyor. Yalnızca sınırlı bir çevreye/bölgeye hitap eden bir marka ya da ürününüz web sayfanız aracılığıyla tüm dünyaya duyurulabilir. Bunu yapmak sanıldığı kadar zor değil. Firmanız çok yoğun bir rekabetin olmadığı sektörde ise, belirli bir çaba ve emek sonucu kısa bir süre içerisinde bunun meyvelerini toplayabilirsiniz. Daha çok internet üzerinden alışveriş yapma imkanının olduğu bilet satışı, tatil vb rekabetin çok yoğun olduğu sektörlerde bu ne yazık ki kişisel çabalarla pek de mümkün değil. .
Hem web sayfanız hem de harici bir blog üzerinden sunduğunuz hizmeti ya da sattığınız ürünü tanıtan yazılarla bile dijital ortamda birçokları tarafından görünebilir ve hem markanızın imajını güçlendirir hem de bu sayede internet üzerinden kazanç ve müşteri elde edebilirsiniz.